Ilgų dešimtmečių patirtį turintys projektuotojai ir statybininkai pripažįsta, kad blokeliai yra pati populiariausia ir kokybiškiausia statybinė medžiaga. Juk dėka jų statybos trunka keturis kartus trumpiau, apdailos išlaidos sumažėja beveik dvigubai, blokeliai lengviau transportuojami, jie ilgaamžiai, nedegūs ir nepūvantys. Tačiau net šešios blokelių rūšys pasižymi skirtingomis techninėmis savybės, pranašumais ir trūkumais. Tad kuriuos pasirinkti?
Akytbetonio blokeliai
Paprastai blokeliai lyginami pagal drėgmės įgeriamumo, stiprį, garso izoliaciją, kainą ir šiluminę varžą. Akytbetonio blokeliai pasižymi viena iš didžiausių šiluminių varžų – R 5 m2K/W. Ir tai daugeliui pirkėjų daro įspūdį. Tačiau specialistai skatina nesižavėti tokia kempinės funkcija, nes bėgant metams šie blokeliai įgers drėgmę. Todėl jų faktiniai parametrai greitai pakis. Įsivaizduokime šlapius kailinius, kurie visiškai nesaugo šilumos. Skirtumas tas, kad kailinius galima išdžiovinti, kitaip nei namo sieną lietuviško klimato sąlygomis.
Dar vienas džiaugsmas, apie kurį retai susimąsto pirkėjai yra šaltų Lietuviškų žiemų ciklai. Griežta įstatymo raidė nurodo, kad blokeliai turi išlaikyti 50 ciklų, kuomet temperatūra yra šaltesnė nei 25 laipsniai. Deja, akytbetonio blokeliai paprastai atlaiko vos 25–35 ciklus.
Silikatiniai blokeliai
Daugelis pametusių galvą dėl ekologijos renkasi silikatinius blokelius. Juk smėlis. Natūraliau nebūna. Jiems nereikia papildomo apšiltinimo, o populiariausi „Aeroc” nurodo itin patrauklių tokių blokelių stiprį. Vis dėlto, ekspertai ir čia skatina stabtelti.
Atspariausi gniuždymui yra silikatiniai blokeliai, tačiau dėl šio parametro aukojama šilumos izoliacija, yra didelė sienų inercija. Tai reiškia, kad temperatūrai nukritus, o ji nukrenta greičiau nei su kitais blokeliais statytame name, prireikia daugiau laiko, kad pastatas įšiltų.
Betono blokeliai
Tyrimai rodo, kad šalčiausios sienos, lyginant panašaus storio mūro blokelius ir šiltinimo medžiagas yra betoninių blokelių. Statybininkai jų nerekomenduoja masyvioms ir didelėms konstrukcijoms, o nepaisant to, kad jų kaina mažiausia rinkoje, jos sunkiai praleidžia orą, lengvai įgeria vandenį, lėtai džiūsta ir jeigu keliais žodžiais apibendrinant yra ideali terpė pelėsiams. Taigi, tai prastas pasirinkimas siekiantiems kokybiško mikroklimato patalpoje.
Keraminiai blokeliai
Keraminiai blokeliai – dar vienas ekologiškas pasirinkimas (molis). Tokie blokeliai pasižymi dideliu atsparumu ugniai, gniuždymui. Tačiau jais statant dėl šilumos medžiagų plėtimosi dažnai atsiranda įtrūkimų. O kur dar džiaugsmas su vėliau sudėtingai ant sienų tvirtinamais sunkesniais daiktais.
Keramzitbetonio blokeliai
Tai dviejų medžiagų hibridas. Keramzitbetonio blokeliai puikiai slopina garsą, nekaupia drėgmės, o tai reiškia, kad ir su pelėsių problemomis namo gyventojams susidurti neteks. Tačiau tai gana brangus malonumas. Į kainą reiktų įskaičiuoti ir apdailos, šiltinimo medžiagas, transportavimo išlaidas, darbo sąnaudas ir kitus faktorius.
Termo blokeliai
Jeigu ieškote greitai montuojamų, puikiomis šilumos savybėmis pasižyminčių ir prieinamos kainos blokelių – rinkitės termo blokelius. Dėka savo neoporo konstrukcijos, jie puikiai išlaiko šilumą pastato viduje (skirti moderniųjų A++ energinio naudingumo pastatų statybai).
Šiems blokeliams montuoti nereikalinga sunkiasvorė technika. Termo blokeliuose nesilaiko drėgmė, todėl namo gyventojai nepažins jokio pelėsio. O didžiausias privalumas – kaina. Tobula ilgaamžiškumo ir mažų išlaidų dermė.